Фірма "МЕД"
Приватне підприємство

Лялька-мотанка

(098) 079-99-88, (063) 699-82-82

tampodruk@med-plast.com.ua

Написати нам

Лялька-мотанка

Серед численних сувенірних виробів, "Фірма" Мед пропонує виготовлення ляльки-мотанки.

Лялька-мотанка є одним із найдавніших символів української культури. Поряд з рушником, лялька виконувала важливу функцію – оберіга. Саме цей фактор і визначив основні характеристики та методики їх створення. Назва лялька-мотанка пов'язана з тим, що технологія виготовлення полягає не в шитті, але в нанизуванні ниток та стрічок. До вміння робити кукли відносились дуже серйозно та відповідально. Саме тому, цьому ремеслу навчали із раннього дитинства.

Досить часто, люди створювали ляльки, для того, щоб відвести біду або хворобу від людини або родини. У зв'язку з цим, було прийнято робити ляльки безликими, для того, щоб насправді оберігали. Ні в якому разі не дозволялось надавати лялькам людських рис обличчя,  оскільки вони не повинна бути ні на кого схожими, для того, щоб не заподіяти шкоди.

Лялька-мотанка виконує безліч досить символічних ролей. Прийнято вважати, що лялька відіграє функцію посередника між живими людьми та тими, кого на цьому світі вже немає і навпаки, ще не з’явився. Особливу увагу приділяли весільним лялькам-мотанкам. Вони були одягненні у відповідності з усіма весільними традиціями та йшли обов’язково в парі, а також відігравали роль не лише оберіга молодої родини, але й вважались символом продовження роду. Коли молода дівчина виходила заміж, їй дозволялось грати з ляльками, до тих пір, доки в родині не з’являться свої власні діточки. При цьому, чим більше дівчина грала, тим краще це було. Це символізувало появу у родині здоровеньких діточок. Коли немовля народжувались, звичайно ляльки-мотанки передавались їм.

Згідно численним віруванням, коли людина хворіла, їй давали спеціально виготовлену ляльку-мотанку. Після того, як хвороба проходила, ляльку спалювали, вважаючи, що вона перейняла на себе всю негативну енергію. Також, досить часто виготовляли окремі ляльки для проведення численних ритуалів, у які вплітали всі ті предмети або речі, яких людина прагнула позбутись. Як результат, такі ляльки топили у воді або спалювали на багатті.

Кожна лялька-мотанка повинна бути одягнена у вишиванку , спідницю та запаску. Всі елементи підбираються у відповідності із регіональними та географічними особливостями, і при цьому кожний з предметів одягу також виконує роль оберега. Так наприклад, спідниця є символом землі, сорочка позначає три життєві часи - минуле, теперішнє та майбутнє. Обов'язковими вважались також такі атрибути, як різні барвисті та кольорові намиста або вишиванки, які персоніфікували благополуччя й достаток. І звичайно, невід’ємним елементом одягу був головний убір. Це могла бути шапка, хустка або що небудь інше, але головний убір обов'язково повинен був бути присутнім на ляльці, тому що він символізує зв'язок з небом.

Якщо ви бажаєте зробити замовлення і придбати будь-яку із представлених нами ляльок-мотанок, звертайтесь до наших менеджерів за вказаними номерами телефонів.

(098) 079-99-88, (063) 699-82-82

tampodruk@med-plast.com.ua

Написати нам

Вгору ↑