Фірма "МЕД"
Приватне підприємство

Петриківський розпис

Сувенирная продукция: (063) 066-47-47 suvenir@med-plast.com.ua

Шовкотрафаретний друк (мінімальний тираж від 20 штук): (097) 990-76-40 trafaret@med-plast.com.ua

Написати нам

Петриківський розпис

Петриківський розпис увійшов яскравою і барвистою сторінкою в історію культури України. Зародження цього виду розпису почалося в 18 столітті в селі Петриківка, де народний живопис застосовувався для розписування стін хат неповторними різнокольоровими квітковими візерунками. До цього дня жителі села дбайливо зберігають і оберігають багатовікові традиції розпису. Спочатку, мешканці використовували розпис для декоративного та художнього оформлення предметів інтер'єру, таких як стіни, меблі, піч, карнизи. Невідємні предмети побуту у вигляді посуду, скатертин, рушників, також були оформлені в традиційному українському стилі, а саме оздоблені яскравими орнаментами і візерунками.

Сьогодні широкого застосування художній Петриківський розпис знаходить у книжковому оформленні і графіці, художньому оформленні різних побутових предметів та предметів внутрішнього інтер'єру, а також для прикраси всіляких традиційних українських сувенірів, таких як тарілки, ложки, крашанки та багато іншого.

Візерунки Петриківського розпису - це в першу чергу пишні квіткові мотиви, які є втіленням природного багатства української землі, її лісів, степів і полів, а також майстерність людей, які передають неймовірний рослинний світ на поверхні різних предметів. Серед основних орнаментів можна розпізнати чарівних птахів, грона винограду і калини, а також чудові насичені бутони мальви і жоржин. У кольоровій гамі домінують зелені, жовті та червоні тони, в поєднанні з різними барвистими спектрами. Традиційно, візерунки розпису наносяться на чорний фон, але це не обов'язково, і існує безліч різних варіантів поєднання кольорів. Як правило, кожна майстриня, яка створює пертріковскій візерунок, намагалася зобразити буйство фарб і квітів, оскільки серед народу існувала думка про те, що яскраві і барвисті картини свідчать про внутрішнє духовне багатство людини.

Протягом багатьох років, одним з переважних напрямків діяльності фірми «Мед» є підтримування та розвиток українських етно традицій. На базі фірми налагоджено виробництво таких традиційних українських сувенірів як: рушники, вишиванки, ляльки-мотанки та звичайно-ж різні досточки прикрашені художнім Петриківським розписом. Серед пропонованого асортименту представлені різні досточки виконані в декількох колірних варіаціях.

Якщо ви хочете придбати будь-який з наших товарів, звертайтеся до менеджерів, які нададуть вам всю необхідну інформацію.

Сувенирная продукция: (063) 066-47-47 suvenir@med-plast.com.ua

Шовкотрафаретний друк (мінімальний тираж від 20 штук): (097) 990-76-40 trafaret@med-plast.com.ua

Написати нам

Вгору ↑